Kilpailut

KILPAILUIHIN ILMOITTAUTUMINEN:


- Tietokoneella: Valitse sivun vasemmasta laidasta kilpailu johon haluat osallistua

- Puhelimella: Valikko, kilpailut, nuoli alaspäin ja kilpailu johon haluat osallistua

- Avautuvilta sivuilta löytyy esim. kilpailukutsu

- Täytä osallistumislomake huolellisesti


Lisätietoa kilpailuista löytyy aina järjestävän seuran kotisivuilta.


Alustavasti kilpailut ja tapahtumat 2021-2022
pvm.Kilpailu LuistelijaValmentaja
ELOKUU    
7.8TestitSeinäjoki,Seitl Daria
2.-6.8KK kesäleiriKokkola,KKKaikki 

Daria, Viveca ja Jaakko

15.8TestitPietarsaari, JeS Daria
SYYSKUU    
18.-19.9KutsukilpailutOulu, OLK

Debytantit: Amanda Penttilä, Amanda Pesola, Elli-Noora, Fanni, Ellen
Noviisit: Enni
SM-Noviisit: Adabella, Aada

 

Daria
24.-26.9IC/Kauden aloituskilpailutHämeenlinna, HTL

Debytantit: Iines, Elli-Noora, Amanda Penttilä, Ellen
Juniorit: Sarah, Erin 

Daria
LOKAKUU    
1.-3.10

Jackson Haines Memorial Cup 2021

 

Kokkola, KKKaikki sarjat 
16.10Minikarnevaalit Kuopio, KuTa

Minit: Sonja, Minea, Miina, Aurora, Ruska, Minttu, Ronni
Silmut B: Melina, Loviisa
Aluesilmut:Vilma
Aluejuniorit:Friida, Sara

Daria
23.-24.10Sm-Noviisit, Debytantit 1. valintakilpailu lohko3Tampere, TapTl

Debytantit: Iines, Laura, Ellen, Amanda Pesola, Fanni, Elli
SM-Noviisit: Aada

Daria
MARRASKUU    
7.-8.11Juniorit ja noviisit 1. lohkokilpailu lohko3 Tampere, KooVee

Noviisit: Enni ja Klaara
Juniorit:  Erin, Sarah ja Veera

Daria
20.-21.11

Wasa Cup

Vaasa, VLK

Minit: Ronni, Miina, Minea, Minttu, Ruska, Aurora ja Sonja
Aluesilmut: Madeleine, Roosa, Vilma ja Iida
B-silmut: Sofia, Melina ja Loviisa
Noviisit:Enni ja Klaara
Aluejuniorit: Friida I. ja Friida K.
Juniorit: Erin
 

Daria
20.-21.11ML kansalliset sarjat 1. kilpailuJyväskylä, JyTLS  
27.-28.11Sm-noviisit, Debytantit 2. valintakilpailu lohko3Rauma, RauTlDebytantit:Iines, Laura, Amanda, Elli-Noora, Fanni, Ellen ja Amanda
SM-Noviisit: Adabella
Daria
JOULUKUU    
4.12ML kutsukilpailu SyncroSeinäjoki, Seitl  
6.12 Kutsukilpailu tähtisarjoilleJyväskylä, JyTLSMinit: Aurora, Sonja, Miina, Minea ja Ronni
B-silmut: Sofia ja Melina 
Emilia
TAMMIKUU    
8.1Kutsukisat tähtisarjat + A-silmutPietarsaari, JeS

Tintit: Adele, Oliver ja Mimosa (pukukoppiavustaja Jonna Lepola)
Minit: Aurora, Sonja, Miina, Ruska, Minttu, Minea ja Ronni (pukukoppiavustaja minit 2012 Heidi Sippola, minit pojat ja minit 2013 ja nuoremmat Anu Kauppila)
Aluesilmut: Iida, Madde, Roosa ja Vilma (pukukoppiavustaja Heidi Kattilakoski)
B-silmut: Melina, Loviisa ja Sofia (pukukoppiavustaja Heidi Sippola)
Aluejuniorit: Friida I. ja Friida K
Taitajat: Meja ja Sera
(pukukoppiavustaja 2010 ja nuoremmat Sonja Sjöberg) 

 

Daria ja Iryna
15.-16.1 Juniorit ja noviisit 2. lohkokilpailu lohko3 Kokkola, KK

Noviisit: Klaara ja Enni
Juniorit: Sarah, Veera ja Erin

Daria ja Iryna 
29.-30.1WallRiverSkate-kutsukilpailuSeinäjoki, SeiTL

Tintit:
Minit:
Aluesilmut:
B-silmut:
Debytantit:
Noviisit:
SM-Noviisit:
Juniorit:
Aluejuniorit:
Taitajat:

 
HELMIKUU    
4.-6.2SM-noviisit ja Debytantit 60+60 + pojatVantaa, EVTSM-Noviisit: Adabella
Debytantit: Ellen, Laura, Iines, Nanna ja Fanni
Daria
26.-27.2Crystal CupMikkeli, MLDebytantit: Nanna, Laura ja Fanni 
MAALISKUU    
12.-13.3Loppukilpailut KF juniorit
Hopeafinaalit juniorit, SM-noviisit ja debytantit
Mikkeli, ML  
12.-13.3ML 3. kilpailu kansalliset sarjatKouvola KKJt  
19.-20.3Aluemestaruus Pohjoinen alueRovaniemi, RoiTa  
19.-20.3?ML halukkaat Noviisit Vantaa, EVT  
26.-27.3Loppukilpailu: SM-noviisit ja  Debytantit kultafinaali Helsinki, HL  
HUHTIKUU    
2.-3.4IC-kilpailuKuopio, KuTa tai Riihimäki RTL  
15.-18.4Pääsiäinen   
22.-23.4??Kevätnäytös   

 

Alustava kilpailukalenteri 2021-2022

PDF-tiedostoKilpkalenteri-2021-2022-v2.1-jakelu.pdf (136 kB)