Kilpailut

KILPAILUIHIN ILMOITTAUTUMINEN


Lisätietoa kilpailuista löytyy aina järjestävän seuran kotisivuilta.


 


 


 


 


Kilpailut ja tapahtumat 2020-2021 
pvm.Kilpailu LuistelijaValmentaja
ELOKUU    
1.8TestitSeinäjokiValmentaja ilmoittanutDaria
4.-7.8KK kesäleiriKokkola,KKKaikki 

Daria, Ulla ja Tom

21.-23.8Art of Performance-leiriKalajoki Ulla Papp ja Tom Dickson
SYYSKUU    
5.9TestitKokkolaValmentajat ilmoittavat 
5.-6.9YL aloituskilpailut B-sarjat (juniorit, noviisit ja A-silmut)Savonlinna, SaTu Ei mennä
11.-13.9IC-kilpailut (SM-sarjat ja debyt) POJATTampere, KooVee Ei mennä
18.-20..9IC-kilpailut (SM-sarjat ja debyt) TYTÖTOulu, OLK Daria
26.-27.9.

 

Jackson Haines,
aloituskilpailut A+B
sarjat Pohjoinen ja Itä

Kokkola, KK

 SM-sarjat, Debytantit, SilmutA, Juniorit ja Noviisit + B-silmut ja aluejuniorit

Ulla ja Daria
LOKAKUU    
3.-4.10

SM-juniorit 1. valintakilpailu

Pori, PoRiTa  
17.-18.10Sm-noviisit, Debytantit 1. valintakilpailu lohko 3Turku, TRT

 

Daria
24.10Kutsukilpailu TähtisarjoilleKajaani, Taika

 

Ulla
MARRASKUU    
7.-8.11Juniorit ja noviisit 1. lohkokilpailu Noviisit 1.SB-kilpailuSeinäjoki,SeiTL Ulla
14.-15.11

SM-juniorit 2. valintakilpailu

Espoo, EsJt

 

 
21.-22.11ML kansalliset sarjat 1. kilpailuJyväskylä, JyTLS  
28.-29.11Sm-noviisit, Debytantit 2. valintakilpailu lohko 2 ja 3Tampere, TapTL PERUTTU
JOULUKUU    
5.12ML kutsukilpailutSeinäjoki, SeiTL

 

PERUTTU
12.-13.12Wasa Cup Silmut A 1.SB-kilpailuVaasa, VLK PERUTTU
18.-20.12YL SM 2021Joensuu, JoKa PERUTTU
TAMMIKUU    
9.1Kutsukilpailut tähtisarjoille+A-silmutPietarsaari, JeS

 

 
9.-10.1 Juniorit ja noviisit 2. lohkokilpailu Noviisit 2.SB-kilpailuTampere, KooVee
Hyvinkää, HyTL

 

PERUTTU
23.-24.1

Debytantit
60/sarja

Rauma, RauTL 

PERUTTU

23.-24.1Kutsukilpailut SilmutA 2.SB-kilpailuSeinäjoki, SeiTL PERUTTU
HELMIKUU    
6.-7.2Aluemestaruus SilmutA ja Noviisit 3. SB-kilpailuKokkola, KK PERUTTU
20.-21.2Kutsukisat OuluOLK PERUTTU
27.-28.2yl SM 2021: SM-seniorit ja -junioritSTLL, Helsinkivaihtoehto: 19-21.3SIIRRETTY
27.-28.2Debytantit 60 tyttöä ja pojat valintakilpailu SM-kilpailuun ja hopafinaaliinRauTL, Raumavaihtoehto: SM/KFPERUTTU
27.-28.2Vierumäki seuraleiri/testitVierumäki, KK  
MAALISKUU    
6-7.3SM-noviisit 60 tyttöä ja pojat, valintakilpailu SM-kilpailuun ja hopeafinaaliiPoriTa, Porivaihtoehto: SM/KF 
6.-7.3Loppukilpailut juniorit
Hopeafinaalit juniorit, SM-juniorit ja debytantit
Nurmijärvi, NTLVaihtoehto: 24.-25.4. 
13.-14.3ML SM2021: SM-seniorit, -juniorit, -noviisitHSK, Helsinkivaihtoehto: 10-11.4 
20.3ml Tulokkaat ja Aikuiset, NoviisitEVT, Vantaaei korvaavaa vkloppua 
14.3A-silmut kulta- ja hopeafinaalitJyväskylä, JyTLS  
27.-28.3SM2021: YL ja JT SM-noviisit SM-kilpailu ja hopeafinaali Loppukilpailu: Debytantit kulta- ja hopeafinaali. Jäätanssin debytanttien ja noviisien finaalitEspoo, EsJtei korvaavaa vkloppua 
27.-28.3ML Juniorit, Seniorit, Masters, Minorit, Noviisit, Aikuiset KKJT, Kouvolaei korvaavaa vkloppua 
HUHTIKUU    
 Kevätnäytös   

 

Kilpailuinfo

PDF-tiedostoKilpailuinfoa.pdf (189 kB)