Kilpailut

KILPAILUIHIN ILMOITTAUTUMINEN:


- Tietokoneella: Valitse sivun vasemmasta laidasta kilpailu johon haluat osallistua

- Puhelimella: Valikko, kilpailut, nuoli alaspäin ja kilpailu johon haluat osallistua

- Avautuvilta sivuilta löytyy esim. kilpailukutsu

- Täytä osallistumislomake huolellisesti


Lisätietoa kilpailuista löytyy aina järjestävän seuran kotisivuilta.


Alustavasti kilpailut ja tapahtumat 2021-2022
pvm.Kilpailu LuistelijaValmentaja
ELOKUU    
7.8TestitSeinäjoki,Seitl Daria
2.-6.8KK kesäleiriKokkola,KKKaikki 

Daria, Viveca ja Jaakko

15.8TestitPietarsaari, JeS Daria
SYYSKUU    
18.-19.9KutsukilpailutOulu, OLK

Debytantit: Amanda Penttilä, Amanda Pesola, Elli-Noora, Fanni, Ellen
Noviisit: Enni
SM-Noviisit: Adabella, Aada

 

Daria
24.-26.9IC/Kauden aloituskilpailutHämeenlinna, HTL

Debytantit: Iines, Elli-Noora, Amanda Penttilä, Ellen
Juniorit: Sarah, Erin 

Daria
LOKAKUU    
1.-3.10

Jackson Haines Memorial Cup 2021

 

Kokkola, KKKaikki sarjat 
16.10Minikarnevaalit Kuopio, KuTaTähtisarjat 
23.-24.10Sm-noviisit, Debytantit 1. valintakilpailu lohko3Tampere, TapTl

 

 
MARRASKUU    
7.-8.11Juniorit ja noviisit 1. lohkokilpailu lohko3 Tampere, KooVee  
20.-21.11

Wasa Cup

Vaasa, VLK

ei sarjoja SM-noviisit, debyt

 
20.-21.11ML kansalliset sarjat 1. kilpailuJyväskylä, JyTLS  
27.-28.11Sm-noviisit, Debytantit 2. valintakilpailu lohko3Rauma, RauTl  
JOULUKUU    
4.12ML kutsukilpailu SyncroSeinäjoki, Seitl  
3.-5.12?IC-kilpailuTampere, Varala

 

 
TAMMIKUU    
15.1Kutsukisat tähtisarjat + A-silmutPietarsaari, JeS

 

 
15.-16.1 Juniorit ja noviisit 2. lohkokilpailu lohko3 Kokkola, KK

 

 
29.-30.1

ML kansalliset sarjat

Espoo, EsJt 

 

29.-30.1Kutsukilpailut Seinäjoki, SeiTL  
HELMIKUU    
4.-6.2SM-noviisit ja Debytantit 60+60 + pojatVantaa, EVT  
MAALISKUU    
12.-13.3Loppukilpailut KF juniorit
Hopeafinaalit juniorit, SM-noviisit ja debytantit
Mikkeli, ML  
12.-13.3ML 3. kilpailu kansalliset sarjatKouvola KKJt  
19.-20.3Aluemestaruus Pohjoinen alueRovaniemi, RoiTa  
19.-20.3?ML halukkaat Noviisit Vantaa, EVT  
26.-27.3Loppukilpailu: SM-noviisit ja  Debytantit kultafinaali Helsinki, HL  
HUHTIKUU    
2.-3.4IC-kilpailuKuopio, KuTa tai Riihimäki RTL  
15.-18.4Pääsiäinen   
22.-23.4??Kevätnäytös   

 

Alustava kilpailukalenteri 2021-2022

PDF-tiedostoKilpkalenteri-2021-2022-v2.1-jakelu.pdf (136 kB)