Kilpailut

KILPAILUIHIN ILMOITTAUTUMINEN


Lisätietoa kilpailuista löytyy aina järjestävän seuran kotisivuilta.


 


 


 


 


Kilpailut ja tapahtumat 2020-2021 
pvm.Kilpailu LuistelijaValmentaja
ELOKUU    
1.8TestitSeinäjokiValmentaja ilmoittanutDaria
4.-7.8KK kesäleiriKokkola,KKKaikki 

Daria, Ulla ja Tom

21.-23.8Art of Performance-leiriKalajoki Ulla Papp ja Tom Dickson
SYYSKUU    
5.9TestitKokkolaValmentajat ilmoittavat 
5.-6.9YL aloituskilpailut B-sarjat (juniorit, noviisit ja A-silmut)Savonlinna, SaTu Ei mennä
11.-13.9IC-kilpailut (SM-sarjat ja debyt) POJATTampere, KooVee Ei mennä
18.-20..9IC-kilpailut (SM-sarjat ja debyt) TYTÖTOulu, OLK Daria
26.-27.9.

 

Jackson Haines,
aloituskilpailut A+B
sarjat Pohjoinen ja Itä

Kokkola, KK

 SM-sarjat, Debytantit, SilmutA, Juniorit ja Noviisit + B-silmut ja aluejuniorit

Ulla ja Daria
LOKAKUU    
3.-4.10

SM-juniorit 1. valintakilpailu

Pori, PoRiTa Ulla?
17.-18.10Sm-noviisit, Debytantit 1. valintakilpailu lohko 3Turku, TRT

 

Daria
24.10Kutsukilpailu TähtisarjoilleKajaani, Taika

 

Ulla
MARRASKUU    
7.-8.11Juniorit ja noviisit 1. lohkokilpailu Noviisit 1.SB-kilpailuSeinäjoki,SeiTL Ulla
14.-15.11

SM-juniorit 2. valintakilpailu

Espoo, EsJt

 

Daria?
13.-15.11Wasa Cup Silmut A 1.SB-kilpailuVaasa, VLK Ulla
21.-22.11ML kansalliset sarjat 1. kilpailuJyväskylä, JyTLS  
28.-29.11Sm-noviisit, Debytantit 2. valintakilpailu lohko 2 ja 3Tampere, TapTL Ulla
JOULUKUU    
5.12ML kutsukilpailutSeinäjoki, SeiTL

 

 
12.-13.12KutsukilpailutOulu, OLK Daria
18.-20.12YL SM 2021Joensuu, JoKa  
TAMMIKUU    
9.1Kutsukilpailut tähtisarjoille+A-silmutPietarsaari, JeS

 

 
9.-10.1 Juniorit ja noviisit 2. lohkokilpailu Noviisit 2.SB-kilpailuTampere, KooVee
Hyvinkää, HyTL

 

 
23.-24.1

SM-Noviisit/Debytantit
60/sarja

Rauma, RauTL 

 

23.-24.1Kutsukilpailut SilmutA 2.SB-kilpailuSeinäjoki, SeiTL  
HELMIKUU    
6.-7.2Aluemestaruus SilmutA ja Noviisit 3. SB-kilpailuKokkola, KK  
6.-7.2ML kansalliset sarjat 2. kilpailuEspoo, ETK  
27.-28.2ML SM-kilpailut   
MAALISKUU    
6.-7.3Loppukilpailut juniorit
Hopeafinaalit juniorit, SM-juniorit ja debytantit
Nurmijärvi, NTL  
6.-7.3ML noviisitVantaa, EVT  
13.-14.3ML kansalliset sarjat 2. kilpailuKouvola, KKJT  
13.-14.3Noviisien kulta- ja hopeafinaalit Heinola, HeiTa  
14.3A-silmut kulta- ja hopeafinaalitJyväskylä, JyTLS  
20.-21.3SM-noviisien SM-2021 ja debytanttien kultafinaaliEspoo, EsJt  
26.-28.3IC-kilpailutRiihimäki, RTL  
HUHTIKUU    
 Kevätnäytös   

 

Kilpailuinfo

PDF-tiedostoKilpailuinfoa.pdf (189 kB)